Jedziemy na Islandię

Jedziemy na Islandię – może być ciekawie

Jadąc z Polski do Skandynawii zazwyczaj zastanawiamy się czy opłaca się jechać samochodem czy raczej zdecydować się na tanie loty do Islandii czy do Norwegii. Jeśli jednak pomyślimy chwilę to w tym przypadku praktycznie nie będzie się nad czym zastanawiać. Islandia, jak sama nazwa wskazuje jest to kraj wyspiarski więc co byśmy nie robili to i tak żadnej autostrady na miejsce nie znajdziemy. Największe lotnisko w Islandii znajdujące się w Rejkiawiku jest wręcz dziwnie tanie więc polonia w Islandii bardzo często może sobie pozwolić na podróże do Polski chociaż nie ma niestety bezpośredniego połączenia z naszym krajem i trzeba się przesiadać przykładowo we Frankfurcie.

Jeśli celem naszego wyjazdu jest turystyka w Islandii i planujemy podróże w Islandii to powinniśmy po przyjeździe zastanowić się nad wypożyczeniem samochodu. Jest to tańsze niż można by się spodziewać a komunikacja w Islandii rozumiana jako sieć dróg jest wyjątkowo dobrze rozbudowana jeśli weźmiemy pod uwagę znikomą populację tego kraju.

Oczywiście jeśli naszym celem jest praca w Islandii to nie ma co zabierać ze sobą samochodu gdyż w przypadku dłuższego pobytu musielibyśmy go zalegalizować co oznacza zapłacenie podatku często wyższego niż wartość samochodu.

Co załatwimy przez Internet?

Islandia jest krajem mogącym się poszczycić jednym z najwyższych wskaźników dostępności Internetu. Sieć jest niemal w każdym domu. W okolicach stolicy są to głównie łącza klasyczne ale w miejscach oddalonych od Rejkiawiku ludzie łączą się ze sobą poprzez technologie przewodowe, głównie nowoczesne telefony komórkowe. Życie w Islandii charakteryzujące się taką wirtualną dostępnością wymusza wręcz przenoszenie się do Internetu bardzo wielu rzeczy. Chociażby konto bankowe w Islandii to najczęściej tak zwane e-konto czyli rachunek, który można obsługiwać jedynie przez Internet ale za to jest darmowy w prowadzeniu a zlecenia wykonywane są w większości za darmo. Polonia w Islandii chwali sobie fakt, iż formalności w Islandii w wielu przypadkach można załatwić na odległość. Czasami nawet język islandzki nie jest do niczego potrzebny bo nawet zakupy można zrobić przez sieć. Biznes w Islandii jest bardzo mocno zakotwiczony w wirtualnej rzeczywistości a praktycznie wszystkie serwisy WWW islandzkich firm tłumaczone są na język angielski. Szkoła w Islandii znana też jest z tego, że jak żadna inna potrafi nauczyć języków obcych więc Islandczycy wykorzystują to na co dzień dla zdobycia przewagi konkurencyjnej.

Internetowa wiedza o Islandii

Islandia to kraj położony bardzo daleko od nas. W Skandynawii nie znajduje się tyle geograficznie co kulturowo. Została ona bowiem zasiedlona przez Skandynawów. Przed wyjazdem do tego kraju warto jest odwiedzić portal informacyjny o Islandii gdyż ze względu na specyfikę tego kraju możemy spotkać się z wzorami zachowań zupełnie nie przystającymi do tego do czego jesteśmy. Jest to w końcu całkiem spory terytorialnie kraj, w którym mieszka zaledwie trzysta tysięcy obywateli co daje średnie zagęszczenie ludności na poziomie 3 osób na kilometr kwadratowy. Dla porównania, w naszym kraju jest to aż 122-123 osoby na każdy kilometr kwadratowy.

Dzięki informacjom, które dostarczy nam portal o Islandii dowiemy się jakie atrakcje w Islandii na nas czekają. Wszyscy wiedzą o wulkanach, które w nietypowy sposób przebijają się tam przez skorupę ziemi i wyrzucają w powietrze szerokie pióropusze lawy. Niewiele osób jest jednak w stanie powiedzieć cokolwiek innego o tym kraju.

Prawo w Islandii to kolejna rzecz, z którą zapozna nas portal informacyjny o Islandii. Naturalnie nic poważnego nam nie będzie potrzebne lecz informacje na temat ruchu drogowego takie jak dopuszczalna prędkość na terenie zabudowanym to wiedza absolutnie konieczna w nowym kraju.

Dodaj komentarz